ساعت الیزاب طراحی خط چشم

گوشواره لاله

مطالب جديد
مطالب تصادفي

نکاتی مهم و کلیدی در آرایش چشم

رسول شهریور ۷, ۱۳۹۱ ۳

هر دختر و زن به طور کل جنس مونث برای یک بار هم در عمر خود که شده است دست به لوازم آرایشی می برد و خود آرایش میکند ، البته الان یک بار در عمر تبدیل به یک بار در روز شده است . پس بهتر است که هنگام خود آرایی از روی اصول این کار را انجام دهید تا هم چهره زیبا تر و جذاب تری داشته باشید و هم کمتر به پوست و چهره خود آسیب وارد کنید.

اصوا و عواقد کلی در مورد آرایش چشم

آرایش چشم اگر با اصول و دقت انجام شود تاثیر بسیار در زیبایی چهره فرد دارد از این رو بهتر است تا این کار را با قوائد خاص خود انجام دهیم.

خب شروع میکنیم :

۱- با استفاده از نوک انگشتان اطراف چشم را با کرم پوشش دهنده (رنگ کرم Concealer  کمی روشن تر از پوست شما باید باشد)  بمالید تا زیر چشم و سیاهی و کبودی چشم پوشش داده شود.

 ۲- سایه چشم را با استفاده از یک برس نرم به پشت چشمها بمالید.

 ۳- مهمترین نکته در آرایش چشم ها این است که برای پوشاندن زیر ابرو و روی استخوان بهتر است که از یک سایه رنگ متوسط استفاده شود به این صورت که از بیرون چشم (گوشه بیرونی) به سمت داخل (نزدیک بینی ) از زیر ابرو با حرکت مالیم پوشش دهیم (مانند جاور کردن) باید این کار آن قدر تکرار شود که رنگ کاملا با پوست یک دست شود .

۴- نوبت به پلک ها میرسد با یک مداد نوک تیز پلک بالا آرایش و با یه قلم مو کمی این خط کشیده شده را مات میکنیم.

۵- همانند پلک بالا پلک پایین را زیر با استفاده از مداد نوک تیز و قلم سایه ات اسجاد میکنید با این تفاوت که تا حدود یک سوم پلک باید این کار را انجام دهید

 ۶- حال میتوانید باز دوباره با سایه چشم یک لایه دیگر ایجاد کنید تا همه رنگ ها با هم یک دست شود. و با استفاده از پدهای مخصوص یا تکه ای پنبه رنگ و دیگر مواد آرایشی دور و بر چشم را پاک کنید .

 ۷- برای یکنواخت و جدا کردن موژه ها باید از ریمل استفاده کنیم به این صورت اگر مژه های صاف و مستقیم و یا رو به پایین دارید باید ابتدا با فرمژه آن ها را حالت داده و سپس با ریمل از ریشه آنها را فر دهید ، ولی در صورتی که ریمل های شما رو به بالاست نیازی به فر مژه نیست و همان ابتدا از ریمل برای این کار استفاده کنید.

 ۸- مژه های پایین به دلیل کوتاه تر بودن قبل از استفاده از ریمل اول باید با مقدار ریمل روی برس آن را کمتر کنیم (با استفاده از پنبه یا دستمال کاغذی) سپس مژه های پایین را ریمل کنید.

 ۹- در آخر هم نوبت به ابرو ها میرسد در صورتی که ابرو های کم پشت دارید ابتدا با یک مداد هم رنگ ابرو ها نقاط تو خالی را پر کنید و ابرو ها را یک دست و همانند هم کنید باید مواظب باشید که این خطوط وارد بقیه آرایش چشم نشود. در آخر نیز با ساتفاده از برس مخصوص ابرو ها را صاف و یکدست کنید.

انواع آرایش چشم و ابرو

در صورت رعایت این نکات پیش پا افتاده و ساده شما میتوانید آرایش چشم ساده و در عین حال بسیار زیا و جذاب داشته باشید.

۳ دیدگاه »

 1. bita تیر ۶, ۱۳۹۲ at ۹:۴۳ ق.ظ - پاسخ

  ممنون خیلی به دردم خورد.

 2. شبنم روی گل یاس مهر ۲۰, ۱۳۹۱ at ۵:۲۷ ب.ظ - پاسخ

  ممنون نکات باهالی بود

  • رسول مهر ۲۱, ۱۳۹۱ at ۲:۲۰ ب.ظ - پاسخ

   خواهش میکنم

فرستادن دیدگاه »


+ 2 = 9